Vi är ett expansivt företag som årligen omsätter cirka 50 miljoner. Företaget består av 15stycken heltidsanställda och ett tiotal trogna samarbetspartners.

Vårt mål och företagets idé är att vara en aktör som tar entreprenader i storlekar upp till 50 miljoner kronor. Vi har en stabil ekonomi och kan bevisligen ta större entreprenader med goda resultat. S46 är byggaren som inte arbetar med för stor administration där alla har delat ansvar vad gällande tid, ekonomi och kvalitet.

S46 är medlem i Stockholms Byggmästareförening.

Tiden är oerhört viktig för oss samt att kunden får den produkt de har betalt för. Vi försöker också skapa mervärden för beställaren genom att vi är den som driver bygget mellan olika yrkesgrupper framåt.

Vi arbetar i hela Mälardalen med Stockholm som utgångspunkt.

Bolaget är privatägt och har en stark ekonomi.

Organisation

VD/Platschef:Pär Sarhus 070-723 50 43, par@s46.se


Platschef/mättekniker:Jimmy Whit 070-3493428 jimmy@s46.se

Platschef/mättekniker:Elias Douah 073-7572572 elias@s46.se

Ekonomi: Gunilla Sarhus 070-357 57 86 gunilla@s46.se

Platschef/mättekniker: John Roos 070-2401710 john@s46.se

Mättekniker: Josefine Wadelid 073-6292136 josefine@s46.se

Platschef: Joakim Österberg 070-3281805   joakim@s46.se

S46
Sidan underhålls med webKontroll från Daladatorer